جواب کوتاه به سوال چرا یخچال سرد نمیکنه؟

یخچال یکی از مهم‌ترین و پرکاربرد‌ترین لوازم‌خانگی آشپزخانه می‌باشد. این دستگاه در اصطلاح دائم‌الکار می‌باشد. یافتن علت سرد نکردن یخچال بعد از بروز این مشکل بسیار مهم می‌باشد. اگر این روند به درستی انجام نشود باعث فاسد شدن مواد‌غذایی و از بین رفتن آن‌ها خواهد شد.

عمدتاً مواردی که این مشکل را در دستگاه ایجاد می‌کنند توسط خود فرد به تنهای قابل شناسایی و رفع نمی‌باشد. به همین دلیل پیدا کردن یک مرکز خوب برای تعمیر لوازم خانگی در کرج و سایر شهرستان‌ها که معتبر و کار‌بلد باشد بسیار مهم است.

در این مقاله همراه ما باشید تا بگوییم علت سرد نشدن یخچال چیست.

علت سرد نکردن ساید بای ساید

9 علت سرد نکردن یخچال فریزر و ساید بای ساید

در این بخش به عمده علت سرد نکردن یخچال در مدل‌های مختلف اشاره خواهم کرد:

از دیگر علت سرد نکردن یخچال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد باد‌گرم توسط موتور داخل یخچال: در برخی مواقع گردش هوا در داخل دستگاه با باد‌ گرم همراه است. در این حالت امکان دارد گاز یخچال دچار نشتی شده باشد. کم شدن مقدار گاز یخچال اصلی‌ترین دلیل برای این مورد است. در این حالت قطرات شبنم هم در داخل محفظه یخچال دیده می‌شود.
 • کثیف بودن فیلتر‌های یخچال: این فیلتر‌ها وظیفه ورود هوای خنک به داخل یخچال را دارند. در صورتی‌که از گرد و خاک پر شوند هوا داخل یخچال وارد نمی‌شود و باعث گرم شدن داخل یخچال خواهد شد.
 • از کار افتادن فن خنک‌کننده: در بعضی مواقع علت سرد نکردن یخچال خرابی موتور و یا کمپرسور نیست. در این حالت این دو قطعه به درستی کار می‌کنند ولی فن‌های آنها از کار افتاده و انتقال هوای سرد را به درستی انجام نمی‌دهند.
 • نصب غیر‌اصولی دستگاه: این مورد به ویژه در مورد دستگاه‌های جدید بسیار شایع است. نصب توسط افراد غیر‌متخصص و خارج از نمایندگی مجاز باعث این مورد خواهد شد.
 • خرابی یخ‌ساز: یکی از بیشترین موارد خرابی که در اکثر نمایندگی‌ها گزارش شده است این مورد می‌باشد.  از دلایل این مشکل می‌توان به انسداد لوله‌های آبرسان، عدم نصب و راه‌اندازی صحیح و خرابی مکانیکی خود دستگاه یخ‌ساز می‌باشد.

علت سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

علت سرد نکردن یخچال فریزر در برند معروف سامسونگ با سایر برند‌ها کمی متفاوت می‌باشد. زیرا‌ این برند لوازم خانگی از جدیدترین تکنولوژی‌ها در ساخت محصولات خود استفاده می‌نماید. در این بخش به روتین ترین دلایل این مشکل در یخچال فریز‌ر‌های سامسونگ اشاره خواهم کرد:

 • با توجه به دیجیتالی شدن تمام قسمت‌های این محصولات عدم تنظیمات درست باعث افزایش دما و مشکل در نگهداری مواد خواهد شد.
 • قرار دادن بیش از حد مواد‌غذایی داخل فریزر: موتور و کمپرسور هر مدل دارای ظرفیت خاص و مقدار معینی مواد‌غذایی برای خنک نگه داشتن می‌باشد. زمانی که مواد‌غذایی بیش از ظرفیت دستگاه داخل آن قرار داده شود قابلیت سرد کردن فریزر کاهش خواهد یافت.
 • خرابی و نقص در لاستیک‌های اطراف درب فریزر: لاستیک‌های این برند به خودی خود دارای نقص و ایراد نمی‌باشد و از کیفیت مناسب برخوردار است. در صورتی که به این قسمت ضربه‌ای وارد شود و یا در نگهداری آن نقصی رخ دهد این قیمت اسیب دیده و در تامین دمای محفظه فریزر مشکل ایجاد خواهد کرد.
 • علت سرد نکردن یخچال در این برند هم می‌تواند بر اثر خرابی انواع قطعات مذکور در بخش قبل باشد. در این بخش به دلیل تکرار به آن موارد اشاره نمی‌کنیم.
 • خرابی سنسور‌های قسمت های مختلف: تولیدات این برند از پیشرفته‌ترین سنسور‌ها و برد‌های الکترونیکی استفاده می کنند. خرابی هر یک از سنسور‌ها در هر بخش باعث مشکل و عدم کارکرد درست آن قطعه خواهد شد. به همین دلیل بایستی جهت تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ در کرج بسیار سریع عمل کنید.
 • یکی از مهم‌ترین موارد ایراد در محصولات آکبند این برند عدم نصب و راه‌اندازی توسط اکیپ آموزش دیده و مجرب می‌باشد. همچنین عدم آموزش کافی تعمیرکاران هم باعث این مشکلات می‌شود.

در صورتی که در محدوده کرج، عظیمیه، محمدشهر، مهرشهر، گوهردشت و اطراف آن ساکن هستید می‌توانید جهت تعمیر یخچال فریزر خود با انتخاب تعمیر تماس بگیرید.

کارشناسان ما علاوه بر ارائه مشاوره رایگان، در اسرع وقت جهت تعمیر سرد نشدن یخچال فریزر به محل مورد نظر شما مراجعه خواهند کرد.

علت سرد نکردن فریزر تک درب چه چیزی است؟

علت سرد نکردن یخچال فریزر در این مدل که مخصوص فریز‌کردن مواد‌غذایی می‌باشد به غیر از موارد ذکر شده می‌تواند به دلایل زیر نیز اتفاق بیفتد:

علت سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ
 1. اختلال و مشکل در لوله‌های منتهی به کندانسور: یخ‌زدن و سرد بودن این لوله‌ها به معنی مشکل‌دار بودن آنها می‌باشد. به همین دلیل این مورد باعث عدم کارکرد درست کمپرسور می‌شود. در این حالت محفظه دستگاه خنک نشده و فریز مواد‌غذایی صورت نمی‌پذیرد.
 2. ایجاد مشکل در دمپر فریزر تک درب: این قسمت همانند دریچه کولر می‌باشد. باعث انتقال و چرخش هوای سرد به قسمت داخلی فریزر می‌شود. در صورت خرابی این انتقال صورت نخواهد پذیرفت.
 3. خرابی ترموستات: این قسمت از محصول به عنوان کلید تنظیم دما عمل می‌کند. در صورت مشکل داشتن این تنظیم به دستی انجام نمی‌شود در این حالت ممکن است دمای فریزر بیش از اندازه گرم ویا سرد شود.
 4. تمامی موارد مذکور اعم از خرابی لاستیک درب فریزر و نشت و کمبود گاز دستگاه و غیره برای این مدل نیز صادق می باشد.

علت یخ نکردن یخچال فریزر چیست؟

همانطور‌که می‌دانید برای فریز کردن مواد‌غذایی نیاز به دمای بسیار پایین است. برای ایجاد این دمای بسیار پایین باید موتور، کمپرسور، سنسور‌ها و ترموستات و گاز تایمر این دستگاه به درستی کار کند. نقص در هر یک از این بخش‌ها این روند را به هم خواهد زد. همچنین سرویس‌های دوره‌ای و نگهداری و نظافت به‌موقع دستگاه هم بسیار مهم می‌باشد.

یکی دیگر از موارد مهم در این موضوع این مورد است که در شهر‌هایی با هوای گرم وشرجی انتخاب محل قرار‌گیری این تولیدات بسیار مهم می‌باشد. 

مراحل ثبت درخواست تعمیر سرد نکردن یخچال فریزر توسط انتخاب تعمیر

در صورتی که یخچال فریزتان سرد نمی‌کند و می‌خواهید برای تعمیر یخچال خود ثبت درخواست کنید، مراحل بسیار ساده‌ای در انتظار شماست.

تکمیل فرم و یا تماس با شماره 09190099252

هماهنگی اعزام تعمیر کار توسط کارشناسان

حضور تعمیرکار و تعمیر لوازم خانگی

تست دستگاه و ارائه گارانتی 8 ماهه به مشتری

همچنین در صورت نیاز به تعمیر یخچال در کرج، می‌توانید فرم زیر را پر کنید؛ کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و تعمیرکاری حاذق را به محل شما اعزام خواهند کرد.

نام
نام خانوداگی
پیام
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

سوالات متداول

در این بخش به مهمترین سوالات در خصوص علت سرد نکردن یخچال فریزر خواهیم پرداخت:

کلام آخر

علت سرد نکردن یخچال هرچه که باشد باید به درستی تشخیص داده شود. این تشخیص یاد توسط یک فرد آموزش دیده و مجرب صورت پذیرد. بی‌اعتنایی به این مورد باعث خواهد شد که مشکلی با هزینه کم و جزئی می‌توانست حل شود به معضلی بزرگ تبدیل شود. همچنین با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده محصولات جدید از این فناوری‌ها بهتر است که حتما برای تعمیر به نمایندگی‌های خود برند یخچال مراجعه نمایید.

انتخاب تعمیر به عنوان نمایندگی تعمیر یخچال در کرج با خدمات 24 ساعته و 7 روز هفته بهترین انتخاب برای تعمیر این دستگاه‌های جدید می‌باشد. استفاده از قطعات هماهنگ و اصلی برای تمامی مدل‌ها و ضمانت قطعات و تعمیرات از دیگر مزایای این مجموعه‌های تعمیر یخچال می‌باشد.

کــــرج شهر تخصصی ماست…

پشتیبانی ۲۴ ساعته، ۷ روز هفته

    09190089252      09190099252

سایر مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *