علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی

بسیاری از افراد سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی را تجربه کرده‌اند. این صدای ناهنجار لباسشویی در حالت شست‌وشو می‌تواند اعصاب هرکسی را به‌هم بریزد. همچنین سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی می‌تواند خبر از یک اشکال فنی و نقص در عملکرد این دستگاه بدهد. اگر تمایل دارید که با علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی بیشتر آشنا شوید، ادامه مطلب را حتما مطالعه کنید.

 صدای جیر جیر ماشین لباسشویی

علت صدا دادن لباسشویی هنگام شستن لباس

اگر با سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی در هنگام شست‌و‌شو مواجه شدید، باید به‌دنبال ریشه آن بگردید. اولین مورد مشکوک در زمان پیدا کردن علت سر و صدای زیاد لباسشویی در زمان شست‌وشو، اشیایی است که احتمالا توسط لباس‌ها به این ماشین وارد شده به‌حساب می‌آید. وجود اتفاقی اشیایی مانند سکه، سنجاق، گیره و … می‌تواند باعث صدای تق و توق های وحشتناکی در زمان شست و شو شود.

قرار دادن حجم زیاد لباس به‌ صورت یک جا در دیگ ماشین لباسشویی هم خودش علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی به‌حساب می‌آید. بنابراین برای جلوگیری از این سر و صدا باید فقط متناسب با حجم ماشین، درون آن را پر کنید. پس برای جلوگیری از این سر و صدا باید فقط متناسب با حجم ماشین، درون آن را پر کنید.

علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن

علت صدای ماشین لباسشویی در هنگام خشک کردن لباس می‌تواند مربوط به پمپ تخلیه آن باشد. اگر پمپ تخلیه به‌خوبی کار نکند، آب نمی‌تواند با فشار و سرعت لازم از دستگاه خارج شود. به همین دلیل به پمپ فشار زیادی می‌آید و شما لباسشویی را با سر و صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی حس خواهید کرد.

خرابی کوپلینگ هم می‌تواند علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی در زمان خشک کردن باشد. این قطعه در ماشین لباسشویی‌هایی که بدون تسمه کار می‌کنند، مسئول انتقال قدرت موتور است. متاسفانه کوپلینگ‌های پلاستیکی پس از مدت زمان معلومی فرسوده می‌شوند و در نهایت سروصدای زیاد و یا لرزش زیادی هنگام خشک کردن را به شما تحمیل می‌کنند.

اگر احساس می‌کنید که کوپلینگ لباسشویی شما فرسوده شده‌است، می‌توانید از انتخاب تعمیر، نمایندگی تعمیر لباسشویی در کرج کمک بگیرید.

علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن

علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند

تراز نبودن ماشین لباسشویی یکی از علت‌های سر و صدای زیاد این وسیله به‌حساب می‌آید. اگر از ابتدای نصب ماشین لباسشویی تا به الان از سر و صدای زیاد این دستگاه در زمان کارکرد روی دور تند رنج می‌برید، باید پیش از هر احتمالی از تراز بودن سطح ماشین مطمئن شوید.

البته نباید این نکته را فراموش کرد که استفاده طولانی مدت از دستگاه و به‌خصوص روی تند در سر و صدای زیاد هر ماشین لباسشویی بی تاثیر نیست. چرا که هر ماشین لباسشویی برای حجم معینی از شست‌وشو ساخته شده‌است. پس اگر شما استفاده بیشتری نسبت به مقدار خانگی از آن انجام دهید، احتمال دارد که با فرسوده شدن زودهنگام قطعات داخلی ماشین؛ لباسشویی به سر و صدای زیاد بیفتد.

علت صدای جیر جیر ماشین لباسشویی

صدای جیر جیر یکی از آن صداهای اعصاب خورد کنی است که روح و روان هر فردی را به‌هم می‌ریزد. معمولا صدای جیر جیر لباسشویی از دور کند شروع شده و با بیشتر شدن سرعت ماشین لباسشویی در شست‌وشو به اوج می‌رسد.

اگر شما هم با این صدا درگیر هستید، باید برای اطمینان بیشتر دیگ لباسشویی را در هنگام خاموش بودن ماشین بچرخانید. اگر دیگ لباسشویی در زمان خاموش بودن ماشین به سنگینی و سختی می‌چرخد، خراب بودن بلبرینگ بالاترین احتمال را دارد. البته نباید فراموش کرد که برای تشخیص قطعی و هر نوع عیب‌یابی تخصصی باید به نمایندگی مجاز تعمیر لوازم خانگی در کرج مراجعه کنید.

علت صدای ماشین لباسشویی ال جی

علت صدای ماشین لباسشویی ال جی

علت سر و صدای ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته‌باشد. از دلایل سطحی مانند تراز نبودن لباسشویی، صاف نبودن سطح زمین، یکنواخت نریختن لباس‌ها در ماشین، سنگین کردن بیش از حد ماشین لباسشویی، وجود اشیا فلزی درون دیگ گرفته تا موارد تخصصی مانند خراب شدن پمپ آب، بلبرینگ، فنرهای دیگ و….

فرقی ندارد که ماشین لباسشویی شما به چه علت صدا می‌دهد، شما می‌توانید با پرداخت مناسب‌ترین هزینه علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی خود را پیدا و آن را به‌سادگی حل کنید.

صدا دادن ماشین لباسشویی پاکشوما

علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما در زمان خشک کردن لباس‌ها می‌تواند به‌خاطر موارد زیر باشد.

  • خراب شدن بلبرینگ‌های موتور ماشین لباسشویی
  • خراب شدن فنر‌های نگهدارنده یا کمک‌فنرهای ماشین لباسشویی
  • مشکل پیدا کردن فولی چرخنده ماشین لباسشویی
  • خراب شدن پمپ تخلیه
  • پارگی یا آسیب دیدگی جدی در تسمه ماشین لباسشویی
صدا دادن ماشین لباسشویی پاکشوما

علت صدای زیاد ماشین لباسشویی سامسونگ

علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی سامسونگ به‌جز مواردی که قبلا ذکر کردیم می‌تواند خرابی کلاچ باشد. کلاچ قطعه‌ای در لباسشویی است که نقش پررنگی در فرایند خشک کردن لباس‌ها دارد. آسیب دیدگی موتور متحرک هم باعث سروصدای زیادی در لباسشویی های این برند می‌شود. آسیب دیدگی یا از کار افتادگی موتور متحرک در ماشین‌های لباسشویی باعث می‌شود که دستگاه صدای وز وز مانندی از خود تولید کند.

اگر ماشین لباسشویی سامسونگ شما به‌خوبی کار نمی‌کند و سر و صدای زیادی دارد، نگران نباشید! چرا که ما نمایندگی سامسونگ در کرج هستیم و با داشتن برترین متخصص‌ها در زمینه تعمیر انواع لباسشویی‌های سامسونگ، مشکل شما را به‌سادگی حل خواهیم کرد.

رفع و تعمیر صدای ماشین لباسشویی

برای رفع صدای ماشین لباسشویی باید ابتدا به‌دنبال علت سر‌وصدا باشید. اگر دوست دارید که به‌صورت تخصصی علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی خود را پیدا کنید، باید به نمایندگی تعمیر لوازم خانگی در کرج مراجعه کنید. ما با داشتن سال‌ها تخصص و بهره بردن از بهترین تعمیرکاران حاذق در کشور، آماده عیب‌یابی و رفع مشکل ماشین لباسشویی‌های شما هستیم. برای مشاوره در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی و همچنین سایر لوازم خانگی برقی خود می‌توانید با ما در تماس باشید.

در صورتی که در محدوده کرج، عظیمیه، محمدشهر، مهرشهر، گوهردشت و اطراف آن ساکن هستید می‌توانید جهت تعمیر و رفع سر و صدای ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی، پاکشوما و… با انتخاب تعمیر تماس بگیرید. کارشناسان ما علاوه بر ارائه مشاوره رایگان، در اسرع وقت جهت تعمیر صدای آزار دهننده لباسشویی به محل مورد نظر شما مراجعه خواهند کرد.

همچنین در صورت نیاز به رفع سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی در کرج، می‌توانید فرم زیر را پر کنید؛ کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و تعمیرکاری حاذق را به محل شما اعزام خواهند کرد.

نام
نام خانوداگی
پیام
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

نتیجه‌گیری

تراز نبودن ماشین لباسشویی، زیاد از حد بودن حجم لباس‌ها، خرابی پمپ آب، خرابی بلبرینگ، خرابی یا پارگی تسمه و… می‌تواند علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی باشد. در صورتی که به عیب‌یابی تخصصی این ماشین نیاز داشتید، می‌توانید با ما در تماس باشید.

کــــرج شهر تخصصی ماست…

پشتیبانی ۲۴ ساعته، ۷ روز هفته

    09190089252      09190099252

سایر مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *